DROGY: Jak jsem v 17 slezla hrobníkovi z lopaty!!!

Přejít na diskuzi
Příběh Jany (25) se podobá osudům mnoha jiných narkomanů... A je důkazem, že i ten nejtemnější může mít šťastný konec...

Sedím před domkem, který jsme si pronajali s manželem Honzou, se kterým mám dvě děti. Syn Martin je hyperaktivní a dcera Petra je zatím jen v ko­čárku.

Včera jsme měli návště­vu, popili jsme alkohol, tak se mi ještě trošku točí hlava. K to­mu kouřím svou šestou cigare­tu a to je teprve deset dopoled­ne.

Díky závislosti na nikotinu a alkoholu jsem své děti ani nemohla pořádně kojit. Ale i tak je můj lékař a všichni, kdo se mi snažili pomoci, šťastní, že to takhle dopadlo.

Dnešní šestá cigareta a lehká ‚kocovina‘ není nic tak hrozného proti tomu, co jsem zažívala v minulosti.

Brzké začátky

S drogami jsem začala už ve čtrnácti. Měla jsem pocit, že jsem velká holka a dělám něco zakázaného. Stavěla jsem se tak do opozice ke své direktivní mat­ce.

Stále jsem totiž poslouchala jen: „Zase tu máš nepořádek, musíš se učit, přišla jsi o dvě minuty pozdě – týden nevystrčíš paty z bytu. Zítra uvaříš nedělní oběd a upečeš bábovku.“

Ano, máma byla manipulátor a generál a já se cítila volná, když jsem vykouřila první marihuanu. Lítala jsem si v oblacích a měla pocit absolutní svobody. Na matku jsem se smála a bylo mi dobře.

 

Foto: Shutterstock
Jaký je váš názor?