Smrt génia Šípka: Bulvár předvádí klasický nevkus!

Přejít na diskuzi
Nic překvapivého, ale zabolí to. Tentokrát kvůli pozůstalým po vzácném a laskavém člověku, jakým Bořek Šípek byl. Víte, co by nejvíce ocenili? Kdybyste jim dali alespoň na chvíli pokoj...

Ze všeho nejdříve nás udivil článek jinak sympatické redakce deníku expres.cz, jehož zdroj a "blízký přítel" architektovy bývalé partnerky vyjádřil do médií obavu, že se s Leonou Machálkovou asi něco děje. „Psal jsem jí zprávu, zda s něčím nepotřebuje pomoc, neodpověděla mi. Tak jsem jí zavolal. Nezvedla mobil,“ citujeme.

Možná to někoho zarazí, ale když vám zemře spřízněná bytost (hluboké přátelství mezi rodiči Artura Šípka nebylo tajemstvím), potřebujete hlavně klid na truchlení a vyřizování věcí, které jsou celkem na mašli. Často se také dostanete do péče lékařů, protože je zcela přirozené, že se ze ztráty milované osoby hroutíte.

Není sice hříchem poslat esemesku s nabídkou pomoci, ale žvanit o tom před novináři, to je opravdu trapné. Uvědomte si, že rodina neměla na vybranou, protože byl umělec světovou celebritou, a tak nemohla zvolit variantu dočasného utajení této smutné záležitosti.

„Chemoterapie nezabíraly tak, jak by měly. Bořkovi po nich bylo akorát špatně. A když po několika měsících cítil, že se jeho dny stejně blíží, z prestižní španělské kliniky odešel. Navíc ho přišla na nekřesťanské peníze,“ prozradil zase Blesku informátor ze Šípkovy firmy. „Když Bořek viděl, že léčba nikam nespěje a že se stejně jeho dny krátí, řekl si, že je lepší, aby kontem zabezpečil svoje tři děti, než ho promrhal za něco, co mu stejně zdraví nevrátí,“ dodal.

Živě si dokážeme představit, s čím se dříve nebo později (avšak stále velmi brzy po nešťastné události) bulvár ještě vytasí, ale nikoho nebudeme navádět. Ze své zkušenosti můžeme vzkázat pozůstalým pouze to, že po šoku (na který se nelze úplně připravit) přijde patrně zhruba za měsíc velká krize, která se bude nadále vracet, ale ve stále snesitelnějších otřesech. Čas je na vaší straně.

Lucie Jedličková

Foto: (archiv Spy)
Jaký je váš názor?