Muž jako dárce spermatu a genetický materiál...

Přejít na diskuzi
Nechcete partnera. Chcete otce pro své dítě. Toho nejlepšího, pochopitelně. S těmi nejlepšími geny. Jenomže jak zjistit, kteří muži mají ty nejlepší geny? Jsou to ti hodně hezcí ve tváři? Nebo ti urostlí a silní?

 

Nebo to jsou snad ti s nadprůměrnou inteligencí? Nebo snad ti, kteří jsou starostliví, ohleduplní, altruističtí, empatičtí, zajímají se o své blízké a mají vztah ke zvířatům a životnímu prostředí?

Dokonalé dítě
Vzpomínám si, že jsem v osmi letech tvrdila, že si nikdy nevezmu muže s brýlemi. Do třídy se mnou chodil Jirka, který měl sedm dioptrií, prý po tatínkovi. Jeho otec také nosil silné brýle a Jirka sám s tím měl spoustu problémů. Děti se mu smály, protože mu brýle obrovsky zvětšovaly oči, špatně četl a měl úlevy v hodinách tělocviku.

Proti němu samotnému jsem neměla nic, ale nechtěla jsem mít dítě s takovým handicapem. Uvažovala jsem i o jiných aspektech, když už na to přišla řeč a se starší sestrou jsme se bavily, jakého si představujeme ženicha.

Důležitá byla i výška. Líbili se mi hodně vysocí kluci. Dále tu byla barva očí. Chtěla jsem mít dítě s modrýma nebo zelenýma očima. Na vlasech mi zas tak nezáleželo, i když holčička se světlou pletí, tmavými vlasy a modrýma očima, jako má francouzská herečka Isabelle Adjani, by se mi líbila.

A úplně stejně důležité, ne-li důležitější, pro mě bylo, aby bylo chytré. Spolužáci, kteří se lopotili s čtením, sekali v diktátech jednu chybu za druhou a nechápali množiny, přicházeli v úvahu ještě méně než ti, kteří polovinu školního roku prostonali...

Osmileté dítě ještě neví nic o partnerských kompromisech. Netuší, kolikrát bude muset slevit ze svých požadavků. Jenomže ideální genetický materiál a ideální partner jdou leckdy proti sobě. Evoluční bioložka Olivia Judson říká: „Na primární úrovni může člověka přitahovat někdo, kdo by mu na sekundární úrovni nemusel být vůbec sympatický.

Přírodě totiž v jejím prvním plánu nejde o to, aby si jedinci dobře rozuměli, aby mluvili společnou řečí nebo aby měli stejné zájmy. Jde jí o to, aby se rozmnožili. Co budou dělat, až mezi nimi přestane fungovat chemická komunikace, ji zajímá až v plánu druhém.“

Pokračujte na další stránku!

 

Foto: (sxc.hu)
Jaký je váš názor?