Lůzr nebo kopyto: Narážíte na stále stejné chlapy?

Přejít na diskuzi
Když se podíváte na své minulé i současné partnery, můžete zjistit, že některé „situace“ se opakují, ať jste, s kým jste. Zkusila jste se někdy zamyslet nad tím, jestli to není ve vás?

Partner násilník, muž kterého živíte, přítel budižkničemu, nebo někdo, kdo si vždycky najde po třech letech s vámi, inteligentní ženou, milenku barového typu. Když se to stalo podruhé, říkala jste si, že je to náhoda. Ale vy už jste to zažila ne třikrát, ani čtyřikrát. Právě jste se rozešla s devátým takovým... Kde je zakopaný pes?

Jeden za osmnáct...
Kdyby si Zuzana napsala na papír všechny své dlouhodobější partnery od puberty až do dnešních třiatřiceti, zjistila by, že se jeden druhému na první pohled vůbec nepodobají. Italský zkrachovalý podnikatel tu rozjížděl prapodivné byznysy, a tak ho živila čtyři roky. Pořád jí říkal, jak ji miluje a jak bez ní nemůže žít. Emoce u nich doma jen tekly.

Ale když mu po těch pěti letech naznačila, že by už taky mohl něco vydělávat, stal se z něj násilník a citový vyděrač. Byla na jeho sladkých slovech, žhavém sexu a krásném těle tak závislá, že to trpěla rok, než se dokázala odpoutat a rozejít se s ním. Druhý byl solidní bankéř. Měl realitu všedního dne v pořádku, ale moc srandy si s ním neužila.

Emoce? Naprostý emoční analfabet – vůbec je nevyjdřoval a vždycky utekl, když se o to Zuzana pokusila. Když jí po roce vztahu navrhl, aby společně postavili veledům za Prahou, kde zahnízdí, utekla zase ona.

Další – kytarista – jí žádný barák nesliboval. Měl jen ty kytary, na které hrál po barech a klubech, ale byl zase naprosto okouzlující. Nosil jí kytky, dělal báječné orgasmy a zahrnoval něhou. Bydlel u ní a dva roky sliboval, že už se konečně taky začne podílet na placení složenek.

Na jeho sliby nedošlo. Emoce byly na denním pořádku, ale když v jejím útulném 2+kk přibylo další, už čtvrté obří kombo a dýdžejský pult, byla z toho už poněkud unavená. Vykopla ho nakonec i s „vercajkem“. Bolelo to, ale už fakt nemohla.

Našla si pana inženýra. Byl slušný a chtěl založit rodinu. Lásku jí nikdy pořádně nevyznal, neuměl moc mluvit o citech, spíš o turbínách, na které byl specialista. K narozeninám od něj dostala nového Saaba.

Chtěl děti. Sex s ním byl králičí. Utekla s mužem, se kterým je dodnes. Jaký je? Divoký. Hezký. Něžný. Vtipný a veselý. Mladý. Ale má jednu nevýhodu – živí ho. Zuzana už zase kouká po jednom právníkovi. Slušný kluk, má auto, žije s maminkou a je moc hodný....

Jestli jste četli pozorně, určitě vám, i přes zdánlivou podobnost všech zúčastněných, neunikl vzorec, který se jako červená nit proplétá Zuzčinými vztahy. Střídají se dva prototypy mužů – okouzlující sexy looser a seriózní, leč nudný muž. Zuza to ví. Tvrdí, že vždycky potřebuje vyvážit předchozí vztah.

Foto: (Shutterstock)
Jaký je váš názor?