Mazec: Čekám dítě se svým dědou a jsem do něj paf!

Přejít na diskuzi
Když Julie vypátrala dlouho ztraceného dědu, jejich shledání dopadlo jinak, než čekala. Otěhotněla s ním!

Že ji rodiče adoptovali, se Julie (23) dozvěděla až v den své plnoletosti. „Byl to pro mě šok, nikdy jsem neměla ani stín podezření, že by máma a táta nebyli mí praví rodiče,“ začíná vyprávět svůj neuvěřitelný příběh sympatická dívka.

„Pak ve mně stále víc začala hlodat zvědavost. Jaká je moje skutečná rodina? Proč mě nechtěla? Rodi­če mi řekli, že mě matka dala k adopci, protože byla příliš mladá a rozhodli to prarodiče. Začala jsem se po nich tajně pátrat.“

Po dlouhém obcházení příslušných míst a přesvědčování úřednic se Julie dozvěděla, že jejím jediným žijícím příbuzným je už jen dědeček Oldřich (74), který bydlí v malém městě ve východních Čechách.

Napsala mu dopis a napjatě čekala. Uplynulo několik týdnů, než přišla odpověď. Oldřich se omlouval, že se přestěhoval a teprve teď si v bývalém bydlišti vyzvedl došlou poštu. A přiložil své telefonní číslo.

„Ještě jsem se asi tři dny rozhodovala, jestli mu vůbec mám zavolat, zajímali mě mí rodiče, o něm jsem věděla jen, že mu ‚vděčím‘ za adopci, jenže nakonec stejně zvítězila zvědavost a já zvedla sluchát­ko a vymačkala číslo.“

Matka-narkomanka
„Ozval se překvapivě příjemný hlas. Přišel mi podivně blízký, a přestože jsem chtěla mluvit odměřeně, začali jsme si povídat jako staří známí a náš hovor se protáhl skoro na hodinu.“
Julie se dozvěděla, že ji mat­ka, jmenovala se Marta, měla již v šestnácti a narodila se jako ‚drogové‘ dítě.

Dlouho svou závislost i těhotenství tajila, o otci nevěděli nic, Marta jim neprozradila ani jeho jméno. Pro manžele, kterým se Marta narodila až ve vyšším věku jako jedináček a vymodlené dítě, to byl hrozný šok.

Na interrupci bylo už pozdě, a protože byli přesvědčeni, že se dítě musí narodit postižené, donutili Mar­tu, aby se po porodu dítěte zřekla a nastoupila na odvykací kúru. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale pak Marta spadla do drog znovu a dva roky po narození Julie zemřela na předávkování.

Babička Marie se z její smrti nikdy nevzpamatovala a pět let poté se předávkovala léky. Od té doby žije dědeček Oldřich sám.

Jaký je váš názor?