Řekněte své ANO klidně znovu a buďte v pohodě!!!

Přejít na diskuzi
Smetanový kostýmek a exmanžel za zády? Jsou věci, které na své druhé svatbě rozhodně (ne)musíte dodržovat...A víte proč? I druhou svatbu si totiž můžete užít naplno a v pohodě. Je to přece jen váš život!

Možná jste se rozvedla až po padesátce, možná jste poprvé šlápla vedle hned ve dvaceti a teď před třicítkou už máte v občance poznámku rozvedená. Do života se vám ale přimotal druhý (třetí, čtvrtý, osmý...) muž, kterému byste ráda řekla své Ano. Jenže vám do toho nějak všichni začínají mluvit. Kamarádi tvrdí, že podruhé se v bílém vdávat nesmíte, rodiče vyhrožují, že vám už nepřispějí ani korunu, navíc by tu krásu ráda viděla i první tchyně...

A do toho vy občas váháte, zda se vůbec vdávat. Znovu. Jděte ovšem do toho, nebudete výjimkou! „První manželství ztroskotalo, dlouho jsem byla sama a vychovávala syna... Objevil se nový partner, po krátké době u nás trávil čtyři dny v týdnu, rok spolu žijeme a v srpnu chystáme svatbu.

Budeme se brát. Chceme, máme na to věk, jsme rozumní, není to nic uspěchaného, syn partnera miluje, partner miluje jeho, budeme stavět...“ svěřila se na diskuzním fóru Vera_vila. „Pokud si jste jistí, že spolu chcete být na víc než jen ,psí knížku‘, jděte do toho,“ radí.

Ne všichni však mají stejný názor. Třeba známá moderátorka Nora Fridrichová žije s otcem svého dítěte, komentátorem Robertem Zárubou, ve volném svazku a nehodlá na tom nic měnit. Stejně každé druhé manželství krachuje a svatba je sice hezká, ale důležitá není, říká.

A jak je to s pravidly pro druhou svatbu? Předně si uvědomte, že žádné normy či přímo zákony pro druhou (nebo kteroukoliv další) svatbu neexistují – je jen na vás, jestli si první tanec zatančíte se svým novým manželem, nebo s ex, jestli vám za družičku půjde bývalá tchyně a dort si necháte zaplatit od svých dětí. Přesto pro vás máme pár věcí, kterým říct rozhodně Ano (a pár, kdy raději přistoupit na Ne).

Šaty? ANO
„Beruško, neměla by sis vzít raději kostýmek?“ počastovala vás sestřenice Běta otázkou, když jste jí řekla, že i podruhé si zašněrujete bílý korzet a nasadíte širokou a dlouhou suknici. Sakra, neměla pravdu? váháte. Ne, rozhodně neměla. Kostýmek z vás může udělat na fotkách daleko starší osobu, navíc najít slušivý není jen tak. Šaty jsou rozhodně lepší volbou.

Daska na svatebním diskuzním fóru píše: „Budu mít druhou svatbu. Slyšela jsem názory jiné, jít v kostýmu. Jenže moje první svatba byla katastrofa, nesměla jsem moc do ničeho mluvit. Takže na druhou svatbu budu mít dlouhé šaty, nebudou sice bílé, ale kombinace vínové a smetanové nebo champagne, ale budou podle mých představ.“

„Obléknu si fialové šaty. Nevdávám se poprvé, takže je to záměr,“ píše uživatelka Katchen. Martina dodává, že se vdávala potřetí a šaty zvolila bílé a dlouhé, i když je jí přes čtyřicet. Někteří totiž mají tendenci nutit druhonevěstu alespoň do krátkých šatů, když už neprosadili kostým. Vyberte si šaty, které budou prostě ONY, a nenechte se odradit počtem předchozích sňatků. Bílá je se svatbou přece spojená!

O barvě ani typu šatů to ale není. Vždycky se najdou tací, kteří vás pomluví. Když to nebude kvůli barvě šatů, vymyslí si něco jiného. A stejné to může být u ženicha. Nechce oblek? No a? Do klasiky se nenavlékl ani Zdeněk Pohlreich, když si bral přítelkyni Zdenku.

Velké dary? NE
Vaši přátelé se za těch pět let, po kterých kráčíte před oddávajícího už podruhé, asi příliš nezměnili. Na první svatbu vám přinesli toastovače, žehličky a příbory, ale chtít to po nich podruhé? Zapomeňte na to. Sepište svatební seznam, kam zařadíte i drobnosti za stokoruny.

Nebo je požádejte o finanční příspěvek, hlavně pokud už máte domácnost kompletně vybavenou. I když svým hostům zaplatíte šunkovou rolku, svíčkovou a pár litrů piva, nemají povinnost vám to splácet v poukazech na dovolenou. A vy to po nich ani nechtějte! Co kdyby je to čekalo ještě do třetice?

Žádost o ruku? ANO i NE
Dilema pro vašeho nastávajícího nejspíš bude, zda má jít požádat o ruku vaše rodiče. Žijete spolu možná už dlouho, třeba i vychováváte děti, ať už společné, nebo jen jednoho z vás, a teď by měl jít žádat o ruku, kterou už jednou dali někomu jinému? Pokud z toho partner nemá strach a s rodiči vychází, nebraňte mu. Jestli se ale váš partner z podobných oficialit cuká, nenuťte ho. Rodičům to jen oznamte ve vhodnou chvíli.

„Moje sestra měla svatby už tři a pokaždé byl ženich otce požádat. Přítelova sestra měla také druhou svatbu a ženich žádal, i když až těsně před nasednutím do auta na cestu na radnici. Mně se to líbí. V tomto případě to byla svatba pro nejbližší – byli na úřadě (škoda, že kvůli dešti to nešlo na louce) a potom byla oslava na chalupě. Rozeslali ostatním oznámení, že se vzali, a udělali zahradní party u řeky. Bylo to opravdu moc příjemné a velká veselka nebyla ani potřeba,“ svěřuje se na internetu Le_chat_n.

Pokračujte na další stránku!

 

Foto: shutterstock.com
Jaký je váš názor?