Správný „timing“! Po kolikáté schůzce máte sex?

Přejít na diskuzi
Přitažlivost je druh napětí, které je velmi delikátní. Nepřipravujte se o něj a se sexem čekejte déle než na druhou schůzku...

Rozvod. To je to, k čemu spěje dlouhodobá krize manželství Václava a Radky. Mají tři děti. Scénář? Nic neobvyklého. On si našel milenku, protože prý doma vládne už několik let stereotyp a pořád se po něm něco chce. Nechtěli to hned vzdát, a tak společně zašli za psychoterapeutkou do soukromé partnerské poradny.

Během sezení vyšla najevo jedna zásadní věc z minulosti – tenkrát, když se ti dva poznali, to mělo velmi rychlý spád. Jeden večer jí Václava představil její kamarád a ona, dvaatřicetiletá, single a totálně připravená a natěšená mít dítě, v duchu zaplesala radostí. Protože se jí líbil. Líbil se jí přesně tím jednoduchým, nekompromisním a animálním způsobem.

„Tehdy za námi přijel do zahradní restaurace na kole. Bylo třicet stupňů, srpen, měl bílé úzké bavlněné triko a krásné tělo. Když si vedle mě sedal, cítila jsem uhrančivý mix jeho potu a parfému s ambrou. Celý večer jsme si povídali.

Jasně, on byl vyučený automechanik, já vystudovaná estétka a historička umění – tento rozdíl se ale schoval za magnetickou přitažlivost, která mezi námi okamžitě nastala.“ Ještě ten večer jela Radka na jeho řídítkách k ní domů. Když ji vysadil před domem, polibek na rozloučenou se prodloužil. A pokračoval ještě v jejím bytě.

Jediným důvodem, proč se ten večer spolu nemilovali, byla její menstruace. Vynahradili si to o dva dny později. Za týden jela na dovolenou do Řecka. Dala mu klíče od svého bytu. Vyšlo to perfektně – nebyl z Prahy a byt se mu kvůli práci hodil. Jí se zase hodilo, že nemusí otravovat kamarádku se zalíváním fíkusů a rodiče s hlídáním kočky.

A tak Václav týden zaléval její džungli na terase a krmil číču. Když Radka přijela, klíče už si nechal a v bytě se s ní trvale zahnízdil. Po měsíci a půl vztahu byla Radka poprvé těhotná. Ona děsně chtěla, on o tom moc nepřemýšlel, ale nevěda, co ho čeká, chtěl mimino spíš taky.

Deset měsíců po narození dítěte Radka otěhotněla znovu. Velmi neplánovaně. Vztah přestal být růžový, konec okouzlení, nastala tvrdá realita. I přes nějaké ty hádky se stalo, že se narodilo i třetí dítě. Třetí syn...

Fáze poznávání
Ti dva vynechali něco, co je pro vztah, který má vydržet, velmi důležité. Fázi chození. Jenže najít partnera, s nímž funguje fyzická a feromonová přitažlivost, emoční složky jsou vyvážené a se kterým si zároveň máte co říci, je spíš vzácné. Ten, komu se to podaří, má buď velké štěstí či dobrou karmu. Nebo obojí.

Spíš se dá však očekávat, že když prvotní náboj vyprchá, zbudou ve vztahu dva lidé, kteří mohou mít jen velmi málo společného – mohou se lišit životními hodnotami, zájmy, stylem myšlení i života. Pokud nenajdou ochotu nebo sílu k transformaci, začne se vztah hroutit a objevuje se zásadní krize.

Pokračujte na další stranu!

Foto: (shutterstock.com)
Jaký je váš názor?