Práce snů, které jsou ale ve skutečnosti strašné!

Přejít na diskuzi
Chtěli byste dostávat zaplaceno za to, že hrajete celý den videohry? Nebo za to, že celý den koukáte na TV? Zdá se vám to jako jasná práce všech snů? Nenechte se zmýlit. Všechno, co je práce, je otrava!

 

04. – Tester videoher

Sen:

Když vám bylo třináct, chtěli jste být testerem videoher. Byl to váš sen, ke kterému jste se postupně propracovávali, až vás ale život odvál někam mnohem dál. Třeba autora tohoto článku na JenProMuze.cz.

Faktem ale je, že taková práce skutečně existuje a dokonce i v České republice se tímto označením může před kamarády chlubit pár jedinců. Herní společnosti vás platí za to, že celý den sedíte na zadku a hrajete hry, protože musíte vychytávat chybky předtím, než jde taková hra do prodeje. Ano, předtím než jde hra do prodeje. Takže nejenže si můžete celý den hrát, ale navíc hrajete hry, které ještě nikdo neměl možnost vidět!

Realita:

Je to vlastně tak trošku jako testovat různé druhy lubrikantů, přičemž zjistíte, že se po vás vlastně chce najít ten druh, díky kterému vám odpadne penis. Jako tester totiž hrajete hry kvůli jedinému účelu – najít příšerné chyby, ty nejvíc frustrující pasáže ve videohrách a upozornit na ně. A musíte hrát neustále dokola ty samé části, dokud už tam žádná chyba není.

Celých osm hodin denně tedy třeba musíte neustále dokola procházet jednu a tu samou pasáž. Pokaždé, když v ní narazíte na chybu, musíte vyplnit formulář, kde velmi detailně popisujete, jak jste na tu chybu narazili. Oni se ji pokusí opravit a pak tu část hrajete znovu a zjišťujete, zda už chyba zmizela. A takhle to pokračuje celé dlouhé a nekonečné týdny.

Tu hru budete velice brzy nenávidět, všechny videohry budete nenávidět a že byste třeba měli možnost hrát Mafii 2 dávno předtím, než všichni ostatní? A opravdu byste ji nedokončenou, ještě škaredou a plnou chyb chtěli hrát? Ne, věřte nám, že nechtěli.

Pokračujte na další stranu!

 

Foto: (jpm)
Jaký je váš názor?