Hledá se ALFA SAMEC!!! Jak vypadá ideální muž?

Přejít na diskuzi
Dřív jste prahla po sexy svalovci, jenže teď pomrkáváte spíš po spolehlivém parťákovi, který si užívá vyjížďky s kočárkem. Pátrali jsme, jak se alfa samci za poslední dobu proměnili a co od nich vlastně potřebujete.

 

Průměrní muži touží přiblížit se vlastnímu alfa předobrazu kvůli vytouženému úspěchu v náručí žen.

Nedávno se mě můj kamarád a autor erotické novely Lásko, teď! Jaroslav Balvín snažil přesvědčit, že všechny ženy touží po tomtéž: dobře zajištěném a ostříleném machovi, který se o ně dokáže postarat. „Krásně to ilustruje třeba dějová zápletka erotického bestselleru Padesát odstínů šedi. Mladá nezkušená studentka se v něm zaplete se starším a bohatým podnikatelem.

Vyplývá to navíc i z mého vlastního terénního výzkumu tužeb současných Češek. Příslušnice něžného pohlaví po takovém chlapovi touží tím víc, čím méně se jim v současnosti ideálních alfa samců dostává,“ shrnul celou záležitost blonďatý spisovatel, který by se sám coby pohublý intelektuál s brýlemi řadil spíše do skupiny beta samců.

V tu chvíli mě napadlo, jestli typické rozdělení na dominantní drsné hochy a pasivnější hodné kluky není náhodou jen mýtem, který kolem sebe šíří sexuálně méně úspěšní jedinci, aby tak ospravedlnili svou béčkovou pozici. Dnešní alfa samci totiž můžou vypadat i jinak.

Sexy muž

Sexuální výhoda vůdce smečky
Ve vlčí tlupě nebo třeba mezi paviány platí alfa jedinec za vůdce skupiny. Všichni ostatní pak už hrají jenom druhé housle a ještě potupně přihlížejí jeho sexuálním avantýrám. Má totiž přednostní právo pářit se s jakoukoliv samicí a také ony samy po alfa otci svých potomků přirozeně touží.

Podobná hierarchie kdysi vládla také v lidských společnostech: Ženy se zpočátku točily právě kolem dominantního a často agresivního muže, který nad druhými vítězil svou silou a neohrožeností. Jenomže i slabší jedinci si postupně našli cestu, jak k sobě partnerky přilákat.

Zatímco tedy ústřední ploditel vrážel všechnu energii do prostředků k udržení své moci a záletným rozkoším, beta samci si vyhlédli jedinou ženu, které pak nabídli věrnost, stálý přísun potravy a ochranu před nepřáteli. Podle antropologů z Tennessee University tak kompenzovali svoji menší sexuální přitažlivost a postupně přebírali zájem druhého pohlaví.

Sexy muž

Pokračujte na další stranu...

 

Foto: (Shutterstock)
Jaký je váš názor?