Chcete pevný krk & ruce? Poradíme vám, jak na to!

Přejít na diskuzi
Paže a krk jsou jedny z nejnáročnějších míst těla na hubnutí. Dokázat je dostat zpátky do formy trvá pekelně dlouho a stojí strašně moc námahy. Ale při pohledu do zrcadla zjistíte, že vydaná energie stojí za to!

 

1. Cvičení

Kliky jako číslo 1!
Podle trenérů jsou nejúčinnější jednoznačně kliky. Od klasických přes dámské až po obrácené kliky zaměřené na triceps.

Výsledek se při pravidelném cvičení dostaví velmi brzy. Pozor na chyby: dlaně by měly být od sebe vzdálené na šířku ramen. Rozestup mezi nohama je naopak minimální. Neprohýbejte se v zádech.

Kroužky pro pevnější ramena
Na ramena zabírají kroužky s činkami v dlaních. Stojíme rozkročení na šíři ramen. Celé tělo by mělo být zpevněné – bříško, zadeček.

Ruce dejte volně podél těla. Kroužíme rameny pomalu nejprve dozadu (15 opakování). Pak kroužíme dopředu stejný počet opakování. To celé třikrát.

Zpevnění krku
Pravou rukou se nad hlavou dot­kněte levého ucha a hlavu tlačte též doleva. Chvíli vydržte v napětí a uvolněte. Opakujte 10x na obě strany.
Klidně si lehněte na záda a ruce sepněte na čele. Pravidelně a soustředěně dýchejte. Při výdechu zvedejte hlavu proti tlaku, který vytvářejí dlaně na vašem čele. Vydržte několik sekund v napětí. Při nádechu se pomalu uvolněte. Cvičte alespoň pět opakování 2x denně.

Příklady cvičení, při kterém rýsujeme paže a spálíme i kilojouly:
Squash – za hodinu spálíme zhruba 2 100 kJ.
Plavání – za hodinu plavání v rychlém tempu zbavíme tělo cca 1 400 kJ.
Nordic walking – za hodinu vycho­díme asi 1 300 kJ.

Pokračujte na další stránku!

 

Foto: (sxc.hu)
Jaký je váš názor?