Jak si s nimi poradit? Mraky sociopatů kolem nás!

Přejít na diskuzi
Podle statistik znáte nejmíň čtyři sociopaty. Pohybují se ve vaší těsné blízkosti. Možná s jedním z nich žijete. Jste jeho obětí? A co dělat, když ho i tak nemůžete přestat mít ráda a jste okouzlená jeho osobností?

Představte si, že vás láska a něžné city vůbec nezajímají. Že vám připadají otravné, ulepené, zbytečné a hlavně nevýhodné.

Představte si, že nemáte svědomí. Když lžete, nepíchne vás u srdce. Když někoho zraňujete, nevyvolává to ve vás pocity viny.

Představte si, že jediné, co vás zajímá, je moc, kontrola a sex. Nejčastějším způsobem, jakým jednáte s ostatními, je manipulace, zastrašování, vydírání, psychohry.

Představte si, že ani jednou jedinkrát při vyznání lásky to nemyslíte vážně. Když někomu říkáte jakoukoli něžnost, cítíte chlad. A potěšení z toho, že už brzy bude dělat to, co potřebujete, aby dělal.

Představte si, že nemáte žádnou omezující starost o prospěch druhých a pomyšlení, že by je něco mohlo bolet, vás nemůže odradit od žádného činu – můžete udělat cokoli. Že si to nelze představit?

Budete se možná divit: nejen, že si to někteří představit dokážou, oni v tom dokonce zvládají i pohodlně žít! Každý den, celý život.

Takovým lidem se říká sociopaté. Podle sociologických a psychologických průzkumů trpí touto poruchou osobnosti čtyři procenta mužů a asi jedno procento žen. Tedy téměř každý pětadvacátý – šance je, že znáte aspoň čtyři nebo pět.

Otázka zní: Jak moc jsou blízko vás?

Pokračujte na další stránku!

 

Foto: (sxc.hu)
Jaký je váš názor?